نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 1067 زمان انتشار: 06 تیر 1391 10:45:00

تکذيب خبر قطع درختان در مسير جاده ابر

معاون امور عمراني استاندار گلستان در مصاحبه اخير خود قطع درختان نادر و با ارزش در مسير جاده ابر را تکذيب کرد.
تکذيب خبر قطع درختان در مسير جاده ابر

زیست نیوز- معاون امور عمراني استاندار گلستان در خصوص مسير ساخت جاده ابر که منجر به تخريب بخشي از جنگل هاي منطقه مي شود، در گفت و گويي که با خبرگزاري مهر داشت عنوان نمود که جاده ابر از مصوبات هيئت دولت است که بعد از بررسي کارشناسان محيط زيست و منابع طبيعي و راه شهرسازي به اين نتيجه رسيديم که امکان تغيير مسير جاده ابر وجود دارد.

عبدالرضا دادبود افزود: اين تغيير مسير سبب مي شود که حجم تخريب عرصه هاي طبيعي بسيار کاهش يابد. بر اين اساس تفاهمنامه اي بين کارشناسان محيط زيست، راه وشهرسازي و منابع طبيعي انعقاد و مسير جديد مشخص شد.

معاون امور عمراني استاندار گلستان، اعتبار اوليه اجراي اين طرح را يک ميليارد تومان اعلام کرد و گفت: اين اعتبار از سوي راه و شهرسازي تخصيص داده شده است. همچنين براي پيگيري نهايي اين طرح نياز به اعتبارات جديد است که تامين مي شود.

ايشان افزود: موضوع جاده ابر از مصوبات سفر اول و سوم هيئت دولت به استان گلستان بوده که يکسري مسائل فني و اختلافاتي بين دستگاههاي اجرايي در رابطه با موضوع اجراي اين پروژه وجود داشت .در سفر سوم هيئت دولت به استان، به منظور رسيدگي به اين اختلافات و تصميم گيري نهايي اختيار آن به استاندار گلستان واگذار و وي به عنوان نماينده تام الاختيار رئيس جمهور منصوب شد.

با برگزاري جلسات مستمر و بازديدهاي ميداني متعدد و با استفاده از ظرفيت هاي کارشناسي استان، اين خواسته ديرين مردم منطقه در دو استان گلستان و سمنان به نتيجه رسيد . طرح و مصوبه نهايي آن به دولت ارسال و در اسفند ماه سال گذشته توسط دبيرخانه دولت به وزارت راه و شهرسازي جهت اجرا ابلاغ شده است.

دادبود يادآور شد: اجراي چنين پروژه هايي بطور قطع نيازمند مسائل فني و بررسي هاي ويژه و داراي حساسيت هاي زيادي است که همه اين موارد در اين پروژه لحاظ شده است. وي هر گونه قطع درخت براي اجراي اين مسير را نادرست عنوان کرد.

 

بیان دیدگاه
نظرات بینندگان
تعداد کل نظرها: 1
انتشار یافته: 1
|
فرزانه
|
08 اسفند 1391 09:17:29
0
0
کاش میتونستم واسه طبیعت بکر کاری کنم . کاش کسی که راس کار برای بهبود مسیرها میاد واسه گنج منابع طبیعی ارزش قایل میشد.....
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار