نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 11268 زمان انتشار: 07 اسفند 1392 08:14:00

سیسکو هوم؛ مبلمان سبز

ستون فقرات و بدنه مبلمان سیسکو به طور کامل از چوب هایی با گواهینامه FSC تهیه می شوند. برای آن که چوب توسط انجمن نظارت جنگل تایید شده و گواهینامه آن را دریافت کند باید الزامات این مرکز به دقت رعایت شده و دستورالعمل های دقیق درباره اثرات زیست محیطی دنبال شوند.
سیسکو هوم؛ مبلمان سبز

 

مازیار دانیالی، زیست نیوز - در فرهنگ لغت، ارگانیک یا طبیعی این گونه تشریح شده است: مربوط به، و یا به دست آمده از موجودات زنده، ساده، سالم، نزدیک به طبیعت، مربوط به و یا اندام های تحت تاثیر و یا اندامی از بدن. تمامی این موارد درباره مواد غذایی و داروها مورد توجه ما قرار گرفته، اما درباره مبلمانی که استفاده می کنیم به ندرت در نظر گرفته می شوند. تخت خوابی که روی آن می خوابیم، صندلی و مبلی که فرزندمان روی آن بازی می کند و حتی میز ناهارخوری به طور معمول از مواد شیمیایی و موادی که برای سلامت انسان و محیط زیست مضر هستند، تولید می شوند. هدف در شرکت سیسکو هوم (Cisco Home) ارائه مبلمانی تولید شده از بهترین مواد طبیعی و منابع پایدار بوده که عاری از آفت کش ها و مواد شیمیایی هستند.

فناوری [ محیط داخلی سبز] چیست؟

فناوری [محیط داخلی سبز] سیسکو روش جایگزین هوشمند، سالم، مسئولانه و منحصر به فرد تولید مبلمان محسوب شده که به طور کامل از چوب هایی با گواهینامه انجمن نظارت جنگل (FSC)، لاتکس طبیعی، جوت، کنف، پشم، پرهای غاز و پرهای ریز ساخته شده اند. این مواد طبیعی نه تنها از نظر راحتی و طول عمر در جایگاه ممتازی قرار داشته، بلکه به طور ذاتی در برابر آتش مقاوم بوده و آلرژی زا نیستند. این به معنای آن است که هیچ گونه ماده نسوز و یا مواد شیمیایی مضر در تولید مبلمان [محیط داخلی سبز] استفاده نمی شوند.

کوسن، صندلی و مواد نسوز

بدترین مواد در تولید مبلمان مدرن در کوسن ها و بالش ها به کار می روند که از محصولاتی با موارد استفاده زیاد در زندگی ما محسوب می شوند. تقریبا تمامی کوسن ها با فوم پر می شوند و برای افزایش مقاومت آنها در برابر آتش از ماده شیمیایی TDCPP استفاده می شود. از آن جایی که فوم های دست ساز به شدت قابل اشتعال هستند باید مقادیر بالایی از TDCPP در راستای تامین برخی استانداردهای ضد آتش سوزی استفاده شود. اما مشکل عمده از آن جایی ناشی می شود که مواد نسوز اغلب در فوم باقی نمانده و استفاده از کوسن ها موجب ورود آنها محیط خانه و محیط زیست می شود. این مواد شیمیایی برای بزرگسالان، کودکان و حیوانات خانگی مضر هستند.

بنابر مطالعات اخیر دانشگاه دوک، TDCPP تا حد زیادی بر کودکان نوپا تاثیرگذار بوده و می تواند مشکلات سلامت مانند رفتار ضد اجتماعی، کاهش حافظه، دیابت، سطوح پایین هورمون های مردانه و پرکاری تیروئید را موجب شود. در میان بانوان باردار، نگرانی ها از کاهش قدرت باروری و وزن نوزاد هنگام تولد تا انتقال مستقیم این مواد نسوز به نوزادان از طریق تغذیه با شیر مادر را شامل شده و هشداری برای تفکر مجدد درباره محیط خانه و لوازمی که استفاده می کنیم، هستند. این مواد شیمیایی مسیر خود به خارج از محیط خانه را نیز یافته و غلظت بالایی از TDCPP در حیوانات سراسر جهان از ماهی ها و وال ها تا خرس های قطبی و شیطان تاسمانی یافت شده است.

لاتکس طبیعی

لاتکس طبیعی انتخابی منطقی برای افرادی که نگرانی های بهداشتی و یا آلرژی داشته، محسوب می شود. لاتکس طبیعی ماده ای ضد میکروب بوده و به طور طبیعی در برابر قارچ و گرد و غبار مقاوم است. بر خلاف لاتکس مصنوعی، لاتکس طبیعی به طور ذاتی آلرژی زا نبوده و ماده ای تجدیدپذیر و زیست تخریب پذیر است. لاتکس طبیعی با دوام ترین ماده طبیعی پوشش محافظتی در نظر گرفته می شود.

پشم

برای افرادی که در پی جایگزینی برای فوم هستند، فناوری [محیط داخلی سبز] سیسکو به صورت انحصاری زیست پشم را ارائه می کند. زیست پشم از پشم گوسفندانی تهیه می شود که دستورالعمل های دقیق برای چرای مناسب، پشم چینی و روش های سالم دامپزشکی را طی کرده و هیچ گونه ماده شیمیایی و یا آفت کش مضر در چراگاه ها استفاده نشده است. با تامین پشم مورد نیاز از این مزارع کوچک ردپای اکولوژیکی و حمل و نقل به حداقل رسیده و تقویت اقتصادهای محلی را نیز موجب می شود. پس از چیدن و جمع آوری پشم، این محصول در ماشین هایی که با آب بازیافت شده کار می کنند توسط صابون های زیست تخریب پذیر شسته می شود. افزون بر مزایای طبیعی پشم خالص (همانند تصفیه کننده هوا عمل کرده، در برابر قارچ و کپک مقاوم بوده، در زمستان گرم باقی مانده و در تابستان خنک باقی می ماند)، پشم طبیعی می تواند از تمام آزمون های آتش سوزی که فوم های شیمیایی باید پشت سر گذارند، سربلند خارج شود.

پر غاز و پرهای ریز

در کنار پشم، پرهای غاز و پرهای ریز دیگر عناصر طبیعی موجود در مبلمان سیسکو هستند. پرهای غاز دیرزمانی است که به عنوان استاندارد راحتی و دوام بالش ها مطرح بوده، اما به واسطه هزینه بالا، تنها پنج درصد از محبوب ترین برندهای امروز از پر واقعی در محصولات خود استفاده می کنند. پرهای غاز و پرهای ریز مورد استفاده در بالش های سیسکو از مزارعی تامین می شوند که غازها را برای مصرف خوراکی پرورش می دهند. پرها توسط ماشین آلات پیشرفته از هم جدا شده و در امولسیون های زیست تخریب پذیر شسته می شوند.

چوب با گواهینامه FSC

ستون فقرات و بدنه مبلمان سیسکو به طور کامل از چوب هایی با گواهینامه FSC تهیه می شوند. برای آن که چوب توسط انجمن نظارت جنگل تایید شده و گواهینامه آن را دریافت کند باید الزامات این مرکز به دقت رعایت شده و دستورالعمل های دقیق درباره اثرات زیست محیطی دنبال شوند. این زمین های به دقت انتخاب شده به طور مداوم نظارت و ارزیابی شده تا نسبت به شرایط، بازدهی و مدیریت آنها بر اساس استانداردهای بالای FSC اطمینان حاصل شود.

جوت و کنف

از جوت و کنف به طور معمول در صندلی ها و مبل های سیسکو استفاده می شود. قدرت این الیاف طبیعی زمینه ساز راحتی، کیفیت و طول عمر بالای محصولات این شرکت هستند. جوت و کنف محصولاتی پایدار بوده و به صورت طبیعی توسط پرورش دهندگان سیسکو تامین می شوند.

مواد پاک کننده طبیعی

کتان، پنبه و الیاف کنف که توسط سیسکو در تخت خواب ها، رو بالشی ها و مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند توسط مواد پاک کننده طبیعی شستشو می شوند. این مواد پاک کننده فاقد آمونیاک، کلر، فرمالدئید، فسفات و ... بوده و جایگزینی فوق العاده برای مشتری های هستند که درباره آثار زیست محیطی محصولات شوینده معمولی نگران هستند.

 

 

بیان دیدگاه
نظرات بینندگان
تعداد کل نظرها: 1
انتشار یافته: 1
|
محمد جواد
|
07 اسفند 1392 23:16:14
1
2
آیا قابلیت تهیه در ایران وجود دارد ؟!
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار