نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 12183 زمان انتشار: 10 اردیبهشت 1393 07:49:00

رینو؛ تک چرخ الکتریکی از آینده!

به جای استفاده از گاز دستی همانند موتورسیکلت های رایج، برای افزایش سرعت رینو تنها باید به سوی جلو خم شده و در این شرایط حسگرهای موجود تعادل آن را حفظ می کنند. برای توقف نیز تنها باید به سوی عقب خم شوید.
رینو؛ تک چرخ الکتریکی از آینده!

 

زیست نیوز، مازیار دانیالی - استفاده از موتورسیکلت الکتریکی تک چرخ رینو نه تنها ترسناک نیست، بلکه تجربه ای منحصر به فرد را رقم خواهد زد. این موتورسیکلت که تنها از یک تایر 25 اینچی سود می برد قادر است به سرعت 16 کیلومتر در ساعت برسد. رینو از ترکیب حسگرهای ژیروسکوپ و شتاب سنج برای حفظ تعادل استفاده می کند که توزیع وزن مناسب و روش افزایش سرعت و ترمزگیری خاص مجموعه ای هماهنگ را تشکیل می دهند. بر همین اساس، این وسیله نقلیه تک چرخ احساس امنیت را در راننده خود ایجاد می کند.

به گفته "کریس هافمن"، مدیر عامل رینو موتورز، ایده ساخت این موتورسیکلت با درخواست دختر وی که تصویر موتورسیکلتی تک چرخ که در یک بازی ویدئویی دیده و کشیده بود، شکل گرفت. اما این ایده سرگرم کننده چند سال بعد به پروژه ای جدی مبدل شد. به جای استفاده از گاز دستی همانند موتورسیکلت های رایج، برای افزایش سرعت رینو تنها باید به سوی جلو خم شده و در این شرایط حسگرهای موجود تعادل آن را حفظ می کنند. برای توقف نیز تنها باید به سوی عقب خم شوید. با این وجود، ترمز دستی نیز برای رینو در نظر گرفته شده است.

برای شارژ کامل باتری رینو با استفاده از شارژر جریان مستقیم 12 ولت به شش ساعت زمان نیاز است. با یک بار شارژ کامل این موتورسیکلت قابلت طی مسیر 16 کیلومتری را دارد. البته هنگام استفاده واقعی - توقف، حرکت، حرکت آهسته - ممکن است نتایج متفاوتی حاصل شوند. اگرچه تشریح احساس سواری با رینو دشوار است، اما بسیار ساده تر و ایمن تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. وزن رینو حدود 72 کیلوگرم است که چرخ و پیشرانه بیشترین سهم (حدود 63 کیلوگرم) را به خود اختصاص داده اند. برای پارک کردن رینو تنها باید از فریم جلو موتور سیکلت استفاده کنید.

 

بیان دیدگاه
نظرات بینندگان
تعداد کل نظرها: 3
انتشار یافته: 2
|
مهدی
|
19 اردیبهشت 1393 12:49:22
1
0
یه کلیپ هم میذاشتید جذاب تر میشد!
|
شهریار
|
17 خرداد 1393 03:07:35
0
0
قیمتش $5,295.00 که به تومان میشه 13,565,790
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار