نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 1234 زمان انتشار: 17 تیر 1391 18:00:00

بیش از 70 اصله درخت از جنگل ابر در روزهای اخیر قطع شده است

يک فعال محیط زیست گفت: ادامه راهسازی در جنگل ابر، زمینه قاچاق چوب در جنگل ابر را فراهم می‌کند.
بیش از 70 اصله درخت از جنگل ابر در روزهای اخیر قطع شده است

زیست نیوز- "سعید آقایان" با اشاره به اینکه اعضای این تشکل زیست محیطی در روزهای اخیر از جنگل ابر بازدید بعمل آورده است، افزود: در روزهای اخیر بیش از 70 اصله درخت از جنگل ابر قطع شده است و بخشی از درختان قطع شده نیز در زیر خاک مدفون شده‌اند.

وی با بیان اینکه تشکل شاهوار زیست علاوه بر تجمع در جلوی فرمانداری شاهرود با ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری از ایشان استمداد خواسته است، اظهار کرد: در این نامه از مقام معظم رهبري درخواست شده است که مانع ادامه اجرای مصوبه هیأت دولت در جنگل ابر شوند.

به نقل از ایسنا، وی افزود: راهسازی در جنگل ابر تبعات زیادی بدنبال دارد که قطع درختان کمترین این تبعات است. آقایان اضافه کرد: در حال حاضر مسیری که از طریق آن، آب انتقال داده می‌شود، دچار رانشهای پی در پی شده و لوله‌ها از هم فاصله گرفته و همین مشکلات بسیاری در آینده بوجود می‌آورد. وی حضور انبوه افراد و قاچاق چوب را از مهمترین پیامدهای راهسازی در این جنگل منحصر به فرد دانست.

مدیرعامل "شاهوار زیست"، اطلاع رسانی مستمر و نقش رسانه‌ها را در جلوگیری از آسیبهای بیشتر به جنگل ابر موثر دانست و گفت: همین عوامل باعث شده که 37 نماینده مجلس با ادامه راهسازی در جنگل ابر مخالفت كنند ولی با این حال متاسفانه عملیات راهسازی در جنگل ابر ادامه دارد. وی از فعالیت تشکلها و NGOهای طرفدار محیط زیست شاهرود در این زمینه خبر داد و افزود: متأسفانه بسیاری از کارشناسان محیط زیست و منابع طبیعی که در گذشته با این طرح مخالفت می‌کردند، به سکوت وا داشته شده‌اند

 

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار