نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 12966 زمان انتشار: 31 خرداد 1393 21:16:00

"لایو وایر"؛ حضور هارلی دیویدسون در بازار وسایل نقلیه الکتریکی(تصویری)

به رغم الکتریکی بودن پیشرانه الکتریکی وی شکل، هارلی دیویدسون لایو وایر از صدایی زوزه مانند شبیه به صدای پیشرانه هواپیمای جنگنده برخوردار است. این پیشرانه توان تولید 74 اسب بخار نیرو و 52 پوند فوت گشتاور را دارد که دستیابی به بیشینه سرعت 148 کیلومتر در ساعت را امکان پذیر می کند.
"لایو وایر"؛ حضور هارلی دیویدسون در بازار وسایل نقلیه الکتریکی(تصویری)

 

زیست نیوز، محمد مهدی حیدرپور - هارلی دیویدسون به واسطه موتورسیکلت های سنگین و نمادین خود در جهان مشهور است. این شرکت از سال 1903 تاکنون در زمینه تولید موتورسیکلت فعال بوده و در راستای همگامی با فعالیت های دوستدار محیط زیست، پروژه جدید خود به نام "لایو وایر" که شامل تولید نخستین موتورسیکلت الکتریکی این شرکت باسابقه می شود را اجرایی کرده است. لایو وایر طی کمتر از چهار ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت می رساند و به خوبی می تواند با رقبای بنزین سوز خود رقابت کند.

به رغم الکتریکی بودن پیشرانه الکتریکی وی شکل، هارلی دیویدسون لایو وایر از صدایی زوزه مانند شبیه به صدای پیشرانه هواپیمای جنگنده برخوردار است. این پیشرانه توان تولید 74 اسب بخار نیرو و 52 پوند فوت گشتاور را دارد که دستیابی به بیشینه سرعت 148 کیلومتر در ساعت را امکان پذیر می کند. نیروی مورد نیاز لایو وایر توسط باتری یون لیتیوم تامین می شود که با یک بار شارژ کامل دامنه حرکت 85 کیلومتر را فراهم می کند. این باتری با اتصال به خروجی برق 220 ولت طی 3 ساعت و 30 دقیقه شارژ می شود.

هارلی دیویدسون لایو وایر در فاز طراحی اولیه قرار دارد و چند دستگاه از آن برای توری که 30 شهر آمریکا را پشت سر می گذارد، آماده شده اند.

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار