نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 24275 زمان انتشار: 17 شهریور 1393 11:01:00

زِن(ZEN)؛ کنترل هوشمند دمای منزل

اخیرا محصول جدیدی با نام زِن(ZEN) به بازار عرضه شده که به عنوان یکی وسیله بسیار کوچک و هوشمند نقش مهمی در تنظیم درجه حرارات منزل دارد. ترموستات هوشمند زن از طراحی بسیار زیبایی برخوردار است و رابط کاربری بسیار ساده ای نیز دارد.
زِن(ZEN)؛ کنترل هوشمند دمای منزل

 

زیست نیوز؛ مازیار دانیالی-  یک وسیله بسیار مفید در کنترل انرژی گرمایی دماپا یا همان ترموستات است. البته بیشتر این وسیله را به عنوان یکی از اجزای مربوط به خودرو می شناسیم اما این وسیله کوچک امروز بسیار توسعه و پیشرفت داشته و بکارگیری آن در منازل نقش مهمی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد. در صنعت و سیستم های تاسیساتی نیز ترموستات‌ها برای کنترل دمای آب و یا هوا در سیستم‌های ایجاد برودت و حرارت به کار می‌روند. رادیاتورها، دیگ‌ها و فن کویل‌ها عمومی‌ترین دستگاههایی هستند که برای کنترل دما از ترموستات استفاده می‌کنند.

اخیرا محصول جدیدی با نام زِن(ZEN) به بازار عرضه شده که به عنوان یکی وسیله بسیار کوچک و هوشمند نقش مهمی در تنظیم درجه حرارات منزل دارد. ترموستات هوشمند زن از طراحی بسیار زیبایی برخوردار است و رابط کاربری بسیار ساده ای نیز دارد. زن با قابلیت اتصال وای فای داخلی براحتی با ابزارک های هوشمند ارتباط برقرار می کند و از طریق نصب نرم افزار(برنامک) به آسانی در تلفن یا تبلت کاربر کنترل می شود.زن برای راه اندازی به 4 باطری AA نیازدارد که البته مصرف بسیار پایینی دارد و باطری ها حداقل 2 سال در این دستگاه دوام خواهند داشت.

البته اگر منزل شما با استفاده از روش های سنتی گرم و سرد می شود بهتر است استفاده از این ابزراک را فراموش کنید. اما چنانچه خانه شما مجهز به یک سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی با ترموستات است آن وقت می توانید به تهیه این ابزارک فکر کرده و آن را جایگیزین ترموستات معمولی کنیم.

این ابزارک روی دیوار نصب شده و پس از مدتی هوشمندتر می شود. به عبارت دیگر دستگاه در ساعات مختلف شبانه روز و حتی زمان هایی که در منزل حضور ندارید، بهترین دما را ارزیابی کرده و سیستم گرمایش مرکزی را فرماندهی می کند.

 

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار