نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 24572 زمان انتشار: 05 مهر 1393 10:28:00

پرواز بدون استرس با کلاه ابداعی «ایرباس»

سیستم VR در واقع نوعی کلاه واقعیت مجازی است که در صندلی مسافر قرار می‌گیرد و زمانی که تا می‌شود به همراه حاملش بخشی از بالش مسافر می‌شود.

برای بسیاری از مردم، سفرهای هوایی مدرن ناخوشایند و استرس‌آورند؛ هم‌اکنون شرکت ایرباس حق اختراع نوعی کلاه واقعیت مجازی را به ثبت رسانده که به مسافران امکان داشتن تجربه پروازی خوشایندتر را می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام این شرکت، امکانات سرگرم‌کننده کنونی اغلب برای تسکین‌دادن استرس ناشی از پرواز کافی نیستند و یکی از راهکارهایی که کنسرسیوم اتحادیه اروپا دنبال می‌کند، استفاده از فناوری واقعیت مجازی برای حذف این استرس است.

کلاه جدید ایرباس با ارائه محیطی ایزوله و آرامش‌بخش، از طریق موسیقی، فیلم، رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های ویژه تمدد اعصاب و حتی رایحه‌های خوشایند، به مسافران استرسی آرامش می‌دهد.

سیستم VR در واقع نوعی کلاه واقعیت مجازی است که در صندلی مسافر قرار می‌گیرد و زمانی که تا می‌شود به همراه حاملش بخشی از بالش مسافر می‌شود. 

پرواز بدون استرس با کلاه ابداعی «ایرباس»

در تعدادی از نسخه‌های این سامانه، لبه کلاه شفاف بوده و در نسخه‌های دیگر برای خلق تنهایی و ایزوله‌بودن بیشتر مسافر، لبه کلاه تا حدی تاریک است. در تعدادی از نسخه‌ها نیز شفافیت لبه کلاه قابل‌تنظیم است. با این حال، تمامی آنچه این نسخه‌ها در آن مشترک‌اند، مسدودکردن جهان بیرون و جایگزین‌کردن آن با تصاویر و فیلم‌های فرافکنی‌شده است.

کلاه ابداعی همچنین دارای گوشی‌های متحرک‌، یک میکروفون، یک سامانه کنترل از راه دور و سیستم چرخش هوا است که برای ایجاد تمدد اعصاب بیشتر، رایحه یا اکسیژن را به محیط پمپاژ می‌کند. حتی در مواقع وقوع توفان‌های خطرناک یا اتفاقات دیگر، این فناوری دارای کیسه هواست و ویژگی‌های آن را می‌توان سفارشی‌سازی کرد.

ایرباس اعلام کرده کلاه مزبور می‌تواند مجهز به عینک‌هایی برای نمایش‌دادن تصاویر سه‌بعدی، هولوگرام‌ها یا واقعیت افزوده شود. همچنین این سامانه می‌تواند به ابزارهای مسافر مانند رایانه، گوشی هوشمند و تبلت متصل شود و با استفاده از دستکش‌های ضبط حرکت موجود نیز نوعی صفحه‌کلید مجازی خلق کند؛ این امر بازنمودی واقعی از صفحه‌کلید و دستان کاربر ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، یک سیستم کنترل از راه دور نیز در این کلاه تعبیه شده که می‌توان آن را نیز مجازی کرد.

گفته می‌شود تعداد بخش‌های این کلاه را می‌توان سفارشی‌سازی کرد و آن را از پارچه و قوس‌هایی ساخت که یا سخت یا قابل‌تورم باشند.

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار