نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 25277 زمان انتشار: 26 آبان 1393 20:47:00

شارژر دوست دار محیط زیست

اخیرا نیز یک طراح با استفاده از خلاقیت خود امکانی جدید و جالب برای شارژ انواع محصولات کمپانی اپل ارارئه کرده است که اتفاقا جایزه بسیار مطرح "رد دات" در بخش طراحی های مفهومی سال2014 را نیز به خود اختصاص داده است.
شارژر دوست دار محیط زیست

 

زیست نیوز؛ مازیار دانیالی- شارژ گجت ها دنیایی جذاب به اندازه خود آنها دارد. هر روز شاهد یک خلاقیت و نوآوری در امکان شارژ انواع تلفن های هوشمند و تبلت ها هستیم. در این میان فناوری های سبز نیز دور از توجه نمانده و مواردی چون تجدید انرژی گجت ها با استفاده از آب جوش را نیز بارها دیده ایم. به نظر می رسد دامنه این خلافیت ها بسیار گسترده تر از تصورات فعلی انسان است. اخیرا نیز یک طراح با استفاده از خلاقیت خود امکانی جدید و جالب برای شارژ انواع محصولات کمپانی اپل ارائه کرده است که اتفاقا جایزه بسیار مطرح "رد دات" در بخش طراحی های مفهومی سال2014 را نیز به خود اختصاص داده است. همانطور که در تصاویر مشخص است شارژرهای یکبار مصرف با طراحی بسیار ظریف و با پوششی از مواد دوستدار محیط زیست ساخته شده است. این شارژرهای همراه در سه  ظرفیت 6 ساعت، 4 ساعت و 2 ساعت ساخته می شوند. برخلاف سایر شارژرهای قابل حمل، مدل مورد نظر ما یکبار مصرف است اما در فروشگاههای ارائه دهنده، پس از شکستن پوسته قابل بازیافت، محتویات آن برای بازیافت از کاربران تحویل گرفته شده و با نمونه جدید و آماده شارژ(با هزینه کمتر) تعویض می شود.

توجه: هر چند اینگونه خلاقیت ها ممکن است در نگاه اول بسیار ساده باشند اما بی شک هر حرکتی -حتی به اندازه یک پوشش مقوایی بسیار کوچک- در راستای ایجاد قابلیت بازیافت برای یک محصول پرمصرف قابل قدردانی و بسیار مهم است. بدیهی این شارژر همراه در مقایسه با سایر انواع بانک های انرژی که پس از مدتی راهی سطل زباله خواهند شد و علیه محیط زیست قرار می گیرند، بسیار بهتر و ارزشمندتر است.

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار