نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 2738 زمان انتشار: 29 مهر 1391 09:12:00

2برابر درختان قطع شده درخت می‌کاریم/جاده ای در جنگل ابر نمی سازیم

معاون ساخت راه روستایی گفت: این معاونت هیچ جاده‌ای در جنگل ابر نمی‌سازد ضمن آنکه اگر در هر جاده‌سازی درختی قطع شد، دو برابر تعداد یا قطر آن درخت، درختکاری می‌کنیم.
2برابر درختان قطع شده درخت می‌کاریم/جاده ای در جنگل ابر نمی سازیم

زیست نیوز- سیدحسین میرشفیع با بیان اینکه معاونت راه روستایی جاده‌ای در جنگل ابر نمی‌سازد، اظهار داشت: تنها جاده‌ای روستایی در منطقه‌ای نزدیک به جنگل ابر به نام روستای شیرین‌دره وجود دارد که به شهر  قلعه‌نو شاهرود متصل می‌شود، این راه از گذشته وجود داشته است و ما تنها این راه را اصلاح و بهسازی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه احداث راه علی‌آباد ‌-‌ شاهرود از طریق «دره‌سرمه» دنبال می‌شود، گفت: احداث این مسیر از منطقه جنگل ابر منتفی شده و مسیر عبوری که حدود 60 سال پیش راه تردد ‌بوده احیا خواهد شد.

به نقل از فارس، معاون ساخت و نگهداری راه روستایی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی از علاقه‌مندان به محیط‌زیست است، افزود: سال گذشته‌ بدون هیچ کمک و همکاری  مالی دهیاری‌ها و استانداری‌ها، از محل اعتبارات خود، حجم زیادی درختکاری در حاشیه راه‌های روستایی اجرا کردیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه علاقمندیم کشور با توسعه محیط زیست، توسعه پایدار یابد، تصریح کرد: هر یک درخت دارای اهمیتی ویژه است اما بالاخره با توسعه راه‌ها و توسعه عمرانی کشور درختانی قطع می‌شود، به همین دلیل ‌در این راستا هر جا که در عملیات جاده‌سازی ما درختی قطع شد، دو برابر تعدادی و یا حداقل معادل قطر آن درخت‌های قطع شده، درخت می‌کاریم.

معاون ساخت و نگهداری راه روستایی اضافه کرد: دوستداران محیط‌زیست از عملکرد عمرانی وزارت راه چندان نگران نباشند. معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه آیین‌نامه ایمنی راه‌ها، آیین‌نامه مشترک و عمومی است، اضافه کرد: قرار بود براساس مصوبه کمیسیون عمومی راه‌ها، آیین‌نامه محدودتری برای راه‌های روستایی تنظیم شود که این مورد در محدوده مطالعاتی است و ممکن است تا پایان سال آینده آماده شود.

 

بیان دیدگاه
نظرات بینندگان
تعداد کل نظرها: 2
انتشار یافته: 2
|
آدم عاقل
|
30 مهر 1391 09:46:38
5
1
حالا چرا قطع كرديد كه بخواين دو برابر بكاريد؟؟
|
ناشناس
|
10 آبان 1391 11:54:10
3
1
متأسفانه، فاجعه بزرگ این است که در جریان کار، درختان صنعتی و کهن بریده می‌شوند اما به جای آن‌ها، در اکثر مواقع، درختان غیر بومی و عمدتاً کاج کاشته می‌شود که اصلاً سنخیتی با جنگل‌های هیرکانی ندارد. البته مسئول رسیدگی به این مسئله، سازمان محیط زیست که متأسفانه توجه کافی و رسیدگی نمی‌کنند.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار