نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 28656 زمان انتشار: 21 مرداد 1394 09:00:00

تابش آفتاب در خانه با "لوسی"!

این ربات کوچک نوری از انرژی خورشید برای فعالیت خود استفاده می کند و از این رو نیازی به اتصال به منبع نیرو ندارد.
تابش آفتاب در خانه با "لوسی"!

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور - شرکت ایتالیایی سولنیکا قصد دارد با محصول جدید خود تابش آفتاب را به معنای واقعی کلمه وارد زندگی انسان ها کند. اگر در مناطق سرد و کم نور خانه خود رویای تابش آفتاب را در سر می پرورانید، دستگاه کوچک و فوق العاده "لوسی" می تواند این رویا را به واقعیت مبدل کند.

تابش آفتاب در خانه با

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، لوسی با استفاده از یک آیینه خورشیدی که حرکت خورشید را دنبال می کند، نور آفتاب را در طول روز به هر قسمت از خانه که مد نظر دارید، بازتاب می دهد و این منبع نور طبیعی را وارد فضای خانه می کند. هر خانه ای دارای گوشه هایی بی بهره از نور خورشید است و امکان دارد در عمل احساس حضور در غار را تداعی کنند. مناطقی از این دست می توانند به ویژه در زمستان یعنی زمانی که نور خورشید همانند یک کالای با ارزش به نظر می رسد، ناراحت کننده باشند. همچنین، کمبود نور می تواند افرادی را که از افسردگی فصلی رنج می برند هرچه بیشتر تحت تاثیر قرار دهد.

تابش آفتاب در خانه با

"دیوا تومی"، خالق لوسی است. تنها کافی است آن را در کنار پنجره قرار دهید و نقطه ای که قصد دارید نور هرچه بیشتر آفتاب را دریافت کند، هدف گیری کنید. این ربات کوچک نوری از انرژی خورشید برای فعالیت خود استفاده می کند و از این رو نیازی به اتصال به منبع نیرو ندارد. لوسی در آغاز و پایان روز خود را روشن و خاموش می کند. این دستگاه از طراحی زیبا و ابعادی قابل حمل سود می برد و بر همین اساس به راحتی می توانید آن را در هر نقطه ای که تمایل دارید، قرار دهید.

تابش آفتاب در خانه با

تابش آفتاب در خانه با

تابش آفتاب در خانه با

تابش آفتاب در خانه با

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار