نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 9624 زمان انتشار: 26 آبان 1392 16:38:00

85 درصد دریاچه ارومیه خشک شده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: هم اکنون از کل مساحت دریاچه ارومیه 15 درصد باقی مانده است.

به گزارش ایرنا حسن عباس نژاد روز یکشنبه در کارگاه آموزشی مدیریت زیست بومی حوضه آبخیز دریاچه ارومیه افزود: از بخش جنوبی دریاچه تنها شش درصد آن باقی مانده و این بحران حامل تبعات فراوانی برای مردم جوامع محلی است. 
 
وی ادامه داد: بحران در دریاچه ارومیه هم اکنون شاید بسیار مهم باشد ولی در آینده که تبعات آن دامنگیر مردم پایتخت، زنجان، قزوین و سایر استان ها را خواهد گرفت بر اهمیت آن بیش از گذشته افزوده خواهد شد. 
 
وی گفت: با بحرانی که هم اکنون دریاچه ارومیه با آن مواجه شده باید منتظر افزایش سرطان ها و بیماری های تنفسی در افرادی که تحت تاثیر نتایج حاصل از خشک شدن دریاچه هستند باشیم. 
 
عباس نژاد گفت: هم اکنون دریاچه ارومیه که دومین دریاچه شور جهان بود به نخستین و بزرگترین دریاچه شور جهان تبدیل شده و اگر هر اقدامی را در این زمینه آغاز کنیم هر چند با سرعت باز بسیار دیر شده است. 
 
وی ادامه داد: هم اکنون کشاورزی آذربایجان غربی با توجه به خساراتی که به محیط زیست وارد می کند مقرون به صرفه نیست. 
 
عباس نژاد گفت: مسوولان اگر مایل به برون رفت از این مشکل بزرگ زیست محیطی هستند نباید انتظار توسعه کمی و کیفی را در بخش کشاورزی استان داشته باشند. 
 
کارگاه یاد شده با حضور تشکل های زیست محیطی و مسوولان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار