نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 9638 زمان انتشار: 27 آبان 1392 08:54:00

تصویب لایحه بودجه مدیریت جامع دریاچه ارومیه ضروری است

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی بر تصویب و تنظیم لایحه بودجه مدیریت جامع دریاچه ارومیه تاکید کرد.

 مهر، بیوک رئیسی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وظایف دبیرخانه استانی مبنی بر بررسی وضعیت دریاچه و عملکرد سازمان ها و ادارات مسئول در طول سال افزود: محور فعالیت همه سازمان های مسئول، مصوبات 19 ماده ای هیئت دولت است که ملاک ارزیابی میزان توفیقات در نجات دریاچه ارومیه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اظهارکرد: برابر مفاد برنامه، باید مدیریت منطقه ای دریاچه هر دو سال بین استان های آذربایجان غربی و شرقی در گردش باشد که با توجه به گذشت بیش از دو سال از مدیریت منطقه ای آذربایجان غربی و شدت آسیب های ناشی از خشکی دریاچه در استان، باید جهت استفاده از پتانسیل و توان اجرایی و سیاسی استان، مدیریت آن به آذربایجان شرقی منتقل شود.

وی با اشاره به پیشنهادهای جدید طرح شده مبنی بر انتقال آب از سایر حوضه ها به دریاچه ارومیه گفت: در کنار بررسی طرح های جدید، باید برنامه های قبلی که حاصل سال ها کار کارشناسی است با جدیت پیگیری و مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی پیگیری تنظیم لایحه بودجه منطقه ای مدیریت جامع دریاچه، طرح بومی سازی مصوبات 19گانه در استان، ارائه برنامه اجرایی تامین سهم آب دریاچه از استان، جمع آوری دستاوردها و نتایج حاصل از همایش های استانی و نظارت بر برگزاری همایش های پیشنهادی را از مصوبات دومین جلسه دبیرخانه استانی مدیریت یکپارچه دریاچه ارومیه عنوان کرد.

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار